Ниш – Имали су између 22 и 26 година када су пре непуне две деценије херојством задивили све. После 19 година – тројица погинулих на Кошарама између 9. априла и 10. јуна 1999. године у борбама против такозване ОВК и НАТО-а, Легије странаца и других војски које су бесомучно, али безуспешно насртале на српску земљу и један страдали у годинама после агресије на Србију и СР Југославију – осванула су осликана у нишком парку Чаир уз поруку аутора – „Убаците у букваре љуту битку за Кошаре, нека знају српски ђаци где су погинули јунаци.”
Мурал са ликовима неустрашивих бораца са Кошара Драгана Грбића (који је имао 26 година када је настрадао), Дејана Митића (23), Предрага Леовца (24) и Ивана Васојевића (24) од пре неколико дана је на једном од зидова некадашње нишке „Ремизе”, касније Електродистрибуције у Чаиру. Аутор мурала је академски сликар Сава Мишић, који је реализовао идеју пријатеља, Нишлија, историчара Младена Станковића и програмера Милоша Рошуоа. Ова тројица нишких младића су сами осмислили, пројектовали и финансирали израду мурала са намером– да се хероји са Кошара на Проклетијама никада не забораве.
Политика

Коментари
Постави коментар