1.Само је српска власт изашла са појмом "разграничење" са Албанцима.
2.Нико од Албанаца никада није рекао да ће да да иједан метар Косова и Метохије већ хоће да им дамо и Прешево и Бујановац!
3.Командант нато-пакта на Космету изјавио је да 4.000 хиљада припадника може да чува мир на Космету..
4.У том смислу треба пратити заузимање "Газивода" од стране америчких војника.Овиме су спречени евентуални перформанси власти.
5.Нико из ЕУ не спомиње икакво разграничење,па чак ни Меркелова као и Емануел Макрон или чак и Федерика Могерини.Тереза Меј јасно поручује "само независност".
6.Које то јасне границе и са ким има Србија па да би их имала са косовским албанцима?
7.Немамо са Хрватском,БиХ,Црном Гором?
8.Откуд је предаја Косова "разграничење"
9.Узгред сам појам "разграничење" народа од народа(ваљда)нико после хладног рата,дакле уназад 30. година није спомињао,ниједан председник владе или државе.
10.Свакодневни напади српских власти на црквене великодостојнике представљају камен замајац за албанске нападе.(да би се потоњи инциденти оправдавали у смислу "па рекли смо вам")
11.Српска Црква је једина институција која је и после 1999.године остала на Косову и Метохији као уосталом и после 1389. године.
12.Јасно је да се о предлогу "разграничења" мора изјаснити државни тужилац Републике Србије.
13.За Русију и НР Кину важећа је само резолуција савета безбедности УН - 1244.
14.Да ли српска власт плаћа данак подршке администрацији Хилари Клинтон?
15.Да ли грађани Србије морају да трпе овакво омаловажавање и иживљавање?Да смо фашисти?
16.Дакле не нуди се ништа.Према томе нема се о чему ни разговарати а камоли позивати на изјашњавање.
17.Са косовским албанцима се може само преговарати!И то у складу са Уставом Србије и резолуцијом СБ УН 1244.Ако не данас онда за 50.,100.,или 200.година.
18.Грешке и промашаји претходних гарнитура српских власти не могу оправдати нове.Уосталом за те грешке су знали када су преузимали власт 2012.године!Зашто тада нису причали о "разграничењу"?У предизборној кампањи?
19.Србија је имала конзула у Отоманском Царству никада у албанском или шиптарском.
20.Достојанствено и у складу са Уставом и Законима Републике Србије,јасно је да овакво стање неће дуго трајати.
***
Жика Ракић.Песник

Коментари
Постави коментар